Ajakava

Group A

Team G W D L Dif Points Place
FC Pinkit 5 1 2 2 4:7 5 IV.
FC Pyryharakat 5 3 2 9:7 9 III.
JK Keila 5 1 4 1:16 3 V.
Senio-Riitat 5 4 1 23:2 12 II.
  Kopse Huti 5 1 4 1:16 1 VI.
Pärnu JK Vaprus RL 5 4 1 12:0 13 I.

22.09.2018

Nr Time Pitch nr. Teams Score
1 11:00 1 FC Pyryharakat – FC Pinkit 3:0
2 11:00 2 JK Keila – Pärnu JK Vaprus RL 0:3
5 11:25 1 Senio-Riitat-Kopse Huti 7:0
7 11:50 1 Pärnu JK Vaprus RL – FC Pinkit 0:0
8 11:50 2 FC Pyryharakat – JK Keila 3:0
12 12:40 1 JK Keila – Senio-Riitat 0:8
13 12:40 2 FC Pinkit – Kopse Huti 0:0
14 12:40 3 Pärnu JK Vaprus RL – FC Pyryharakat 2:0
17 13:30 1 FC Pyryharakat – Kopse Huti 2:1
18 13:30 2 Pärnu JK Vaprus – Senio-Riitat 1:0
20 13:55 1 FC Pinkit – JK Keila 2:0
22 14:20 1 Kopse Huti – Pärnu JK Vaprus 0:6
23 14:20 2 Senio-Riitat – FC Pyryharakat 4:1
27 15:10 1 Senio-Riitat – FC Pinkit 4:0
28 15:10 2 Kopse Huti – JK Keila 0:1

 

Group B

Team G W D L Dif Points Place
  Nõmme United RL 5 2 3 5:8 6 V.
FC Lev Ladies 5 5 0:9 0 VI.
 Rake 5 2 3 10:9 6 III.
FC Honka Puumat 5 2 3 6:6 6 IV.
KoiPs/Kottaraiset 5 4 1 9:4 13 II.
FC GaMu 5 4 1 11:5 13 I.

22.09.2018

Nr Time Pitch nr Teams Score
3 11:00 3 FC Lev Ladies – Nõmme United RL 0:1
4 11:00 4 Rake – FC GaMu 3:4
6 11:25 2 FC Honka Puumat – KoiPs/Kottaraiset 1:2
9 11:50 2 FC GaMu- Nõmme United RL 3:0
10 12:15 1 FC Lev Ladies – KoiPs/Kottaraiset 0:1
11 12:15 2 Rake – FC Honka Puumat 1:2
15 13:05 1 FC Lev Ladies – Rake 0:4
16 13:05 2 FC GaMu – FC Honka Puumat 2:1
19 13:30 3 Nõmme United RL – KoiPs/Kottaraiset 2:3
21 13:55 2 FC GaMu – FC Lev Ladies 1:0
24 14:20 3 KoiPs/Kottraiset – RaKe 2:0
25 14:45 1 FC Honka Puumat – Nõmme United RL 0:1
26 15:10 2 KoiPs/Kottraiset – FC GaMu 1:1
29 15:35 1 Nõmme United RL – RaKe 1:2
30 15:35 2 FC Honka Puumat – FC Lev Ladies 2:0

 

Place matches


22.09.2018

Nr Time Pitch nr. Teams Score
31 16:00 1 Kopse Huti – FC Lev Ladies (11.-12. place) 1:2
32 16:00 2 JK Keila – FC Nõmme United (9.-10. place) 1:2
33 16:00 3 FC Pinkit – FC Honka Puumat (7.-8. place) 0:1
34 16:00 4 FC Pyryharakat – RaKe (5.-6. place) 3:0
35 16:25 1 Senio-Riitat – KoiPs/Kottaraiset (3.-4. place) 1:1 (pen.1:2)
36 16:25 2 Pärnu JK Vaprus – FC GaMu (FINAL) 1:1 (pen. 3:2)

17:00 Award ceremony

 

 

Scroll Up