Saku Cup 2017

03

Boys 2003

2×25 min

Group A

G W D L Dif Pts Plc
ee Saku Sporting 3 1 2 1:7 1 III
Jyväskylän Komeetat 3 1 2 0:7 1 IV
ee FC Kuressaare 3 2 1 4:6 6 II
ee FC Flora 3 3 15:0 9 I

27.10.2017

Nr Time Teams Score
1 13:00 Saku Sporting – Jyväskylän Komeetat 0:0
3 15:00 FC Kuressaare – FC Flora 0:5
5 17:00 Saku Sporting – FC Kuressaare 1:2
7 19:00 Jyväskylän Komeetat – FC Flora 0:5

28.10.2017

Nr Time Teams Score
9 10:00 Jyväskylän Komeetat – FC Kuressaare 0:2
11 12:00 FC Flora – Saku Sporting 5:0

Group B”

G W D L Dif Pts Plc
ee Harju JK Jüri 3 1 2 5:7 3 III
ee FC Ajax Tallinn 3 1 1 1 3:3 4 II
ee FCFJ 3 1 2 2:7 1 IV
ee JK Tallinna Kalev 3 3 9:1 9 I

27.10.2017

Nr Time Teams Score
2 14:00 Harju JK Jüri – FC Ajax Tallinn 1:2
4 16:00 FCFJ – JK Tallinna Kalev 0:3
6 18:00 Harju JK Jüri – FCFJ 4:2
8 20:00 FC Ajax Tallinn – JK Tallinna Kalev 1:2

28.10.2017

Nr Time Teams Score
10 11:00 FCFJ – FC Ajax Tallinn 0:0
12 13:00 JK Tallinna Kalev – Harju JK Jüri 4:0

Place matches

28.10.2017

Nr Time Teams Score
13 16:00 Saku Sporting – FCFJ 5:0
14 17:00 Harju JK Jüri – Jyväskylän Komeetat 0:2
15 14:00 FC Flora – FC Ajax Tallinn 3:0
16 19:00 JK Tallinna Kalev – FC Kuressaare 0:3

29.10.2017

Nr Time Teams Score
17 09:00 FCFJ – Harju JK Jüri (7.-8. place) 3:0
18 10:00 Saku Sporting – Jyväskylän Komeetat (5.-6. place) 2:1
19 11:00 FC Ajax Tallinn – JK Tallinna Kalev (3.-4. place) 0:0 (6:7 pen)
20 12:00 FC Flora – FC Kuressaare (FINAL) 5:0

04

Boys 2004

2×20 min

Group A

G W D L Dif Pts Plc
ee JK Tammeka 5 1 0 4 5:11 3 4.
NJS I 5 5 0 0 21:3 15 1.
ee Sillamäe Kalev 5 4 0 1 19:4 12 2.
Harjavallan Pallo 5 1 0 4 7:24 3 5.
PK-35 Punainen 5 3 0 2 11:7 9 3.
ee Nõmme Kalju KM 5 1 0 4 4:18 3 6.

20.10.2017

Nr Time Teams Score
1 12:00 JK Tammeka – NJS I 0:4
3 13:40 Sillamäe Kalev – Nõmme Kalju KM 5:0
5 15:20 Harjavallan Pallo – PK-35 Punainen 0:3
7 17:00 Sillamäe Kalev – Harjavallan Pallo 8:0
9 18:40 Nõmme Kalju KM – JK Tammeka 0:2
11 20:20 NJS I – PK-35 Punainen 2:0

21.10.2017

Nr Time Teams Score
13 08:30 Nõmme Kalju KM – Harjavallan Pallo 3:2
15 10:02 NJS I – Sillamäe Kalev 3:1
17 11:34 JK Tammeka – PK-35 Punainen 1:2
19 13:06 Harjavallan Pallo – JK Tammeka 3:2
21 14:38 PK-35 Punainen – Sillamäe Kalev 1:3
23 16:10 Nõmme Kalju KM – NJS I 0:4
25 17:42 JK Tammeka – Sillamäe Kalev 0:2
27 19:14 Harjavallan Pallo – NJS I 2:8
29 20:46 PK-35 Punainen – Nõmme Kalju KM 5:1

Group B

G W D L Dif Pts Plc
ee Saku Sporting 5 3 1 1 6:2 10 2.
NJS II 5 0 1 4 2:21 1 6
ee FC Flora 5 2 1 2 2:5 7 3
Abo IFK 5 4 0 0 18:0 15 1.
Loiske 5 0 2 3 2:6 2 5
FC Kirkonummi 5 1 3 1 8:4 6 4

20.10.2017

Nr Time Teams Score
2 12:50 Saku Sporting – NJS II 2:0
4 14:30 FC Flora – FC Kirkonummi 0:0
6 16:10 Abo IFK – FC Flora 4:0
8 17:50 Loiske – Abo IFK 0:1
10 19:30 FC Kirkonummi -Saku Sporting 1:1
12 21:10 NJS II – Loiske 2:2

21.10.2017

Nr Time Teams Score
14 09:16 FC Kirkonummi – Abo IFK 0:3
16 10:48 NJS II – FC Flora 0:1
18 12:20 Saku Sporting – Loiske 2:0
20 13:52 Abo IFK – Saku Sporting 1:0
22 15:24 Loiske – FC Flora 0:1
24 16:56 FC Kirkonummi – NJS II 7:0
26 18:28 Saku Sporting – FC Flora 1:0
28 20:00 Abo IFK – NJS II 9:0
30 21:32 Loiske – FC Kirkonummi

0:0

Place matches

22.10.2017

Nr Time Teams Score
31 09:00 Nõmme Kalju KM – NJS II(11.-12. place) 7:0
32 09:50 Harjavallan Pallo- Loiske (9.-10. place) 0:0 (pen. 2:4)
33 10:40 JK Tammeka – FC Kirkonummi (7.-8. place) 3:0
34 11:30 PK-35 Punainen – FC Flora (5.-6. place) 1:2
35 12:20 Sillamäe Kalev – Saku Sporting (3.-4. place) 0:3
36 13:10 NJS I – Abo IFK(FINAL) 0:0 (pen. 2:3)

05

Boys 2005

2×20 min

Group A

G W D L Dif Pts Plc
ee Saku Sporting I 3 3 0 0 14:0 9 1.
ee JK Tammeka 3 0 0 3 1:14 0 4.
ee JK Tallinna Kalev Jüri II 3 1 0 2 5:9 3 3.
KäPa AC 3 2 0 1 6:3 6 2.

06.10.2017

Nr Time Pitch Teams Score
1 14:40 1 Saku Sporting I – JK Tammeka 6:0
3 15:30 1 JK Tallinna Kalev Jüri II – KäPa AC 1:2
5 17:10 1 JK Tammeka – KäPa AC 0:4
7 19:40 1 Saku Sporting I – JK Tallinna Kalev Jüri II 6:0

07.10.2017

Nr Time Pitch Teams Score
9 11:30 1 KäPa AC – Saku Sporting I 0:2
11 12:20 1 JK Tallinna Kalev Jüri II – JK Tammeka 4:1

Group B

G W D L Dif Pts Plc
ee JK Tallinna Kalev Jüri I 3 3 0 0 12:2 9 1.
ee Nõmme Kalju KM 3 0 0 3 0:16 0 4.
ee Saku Sporting II 3 2 0 1 11:4 6 2.
HJK Malmi 3 1 0 2 5:8 3 3.

06.10.2017

Nr Time Pitch Teams Score
2 14:40 2 JK Tallinna Kalev Jüri I – Nõmme Kalju KM 7:0
4 15:30 2 Saku Sporting II – HJK Malmi 5:0
6 17:10 2 Nõmme Kalju KM – HJK Malmi 0:5
8 20:30 1 JK Tallinna Kalev Jüri I – Saku Sporting II 4:2

07.10.2017

Nr Time Pitch Teams Score
10 11:30 2 HJK Malmi – JK Tallinna Kalev Jüri I 0:3
12 12:20 2 Saku Sporting II – Nõmme Kalju KM 4:0

Place matches

07.10.2017

Nr Time Pitch Teams Score
13 15:40 1 Saku Sporting I – Nõmme Kalju KM 3:0
14 15:40 2 Saku Sporting II – JK Kalev Jüri II 6:0
15 16:30 1 JK Kalev Jüri I – JK Tammeka 4:0
16 16:30 2 Käpa AC – HJK Malmi 2:0
17 19:50 1 Nõmme Kalju KM – JK Kalev Jüri II 0:2
18 19:50 2 JK Tammeka – HJK Malmi 0:0 (4:3)
19 20:40 1 Saku Sporting I – Saku Sporting II 0:1
20 20:40 2 JK Kalev Jüri I – Käpa AC 1:0

08.10.2017

Nr Time Pitch Teams Score
21 09:50 1 Nõmme Kalju KM – HJK Malmi(7.-8. place) 1:4
22 09:50 2 JK Kalev Jüri II – JK Tammeka (5.-6. place) 2:1
23 11:30 1 Saku Sporting I – Käpa AC (3.-4. place) 0:1
24 11:30 2 Saku Sporting II – JK Kalev Jüri I (FINAL) 0:2

06

Boys 2006

2×20 min

Group A

G W D L Dif Pts Plc
ee Saku Sporting 5 3 1 1 8:4 10 2.
HyPS Blue 5 0 1 4 5:14 1 6.
ee Laagri HK/AMJK 5 2 0 3 7:18 6 3.
HJK Yellow 5 5 0 0 35:2 15 1.
FC Honka Black 5 1 2 2 5:13 5 4.
ee JK Tallinna Kalev 07 Valge 5 1 2 2 4:13 5 5.

06.10.2017

Nr Time Pitch Teams Score
1 13:00 1 Saku Sporting – HyPS Blue 4:1
3 13:50 1 Laagri HK/AMJK – JK Tallinna Kalev 07 Valge 3:0
5 16:20 1 HJK Yellow – FC Honka Black 9:0
7 18:00 1 Laagri HK/AMJK – HJK Yellow 0:11
9 18:50 1 JK Tallinna Kalev 07 Valge – HyPS Blue 2:1
12 20:30 2 FC Honka Black – Saku Sporting 0:1

07.10.2017

Nr Time Pitch Teams Score
13 09:00 1 HyPS Blue – FC Honka Black 0:0
15 09:50 1 HJK Yellow – JK Tallinna Kalev 07 Valge 7:0
17 10:40 1 Saku Sporting – Laagri HK/AMJK 2:0
19 13:10 1 Laagri HK/AMJK – HyPS Blue 3:2
21 14:00 1 FC Honka Black – JK Tallinna Kalev 07 Valge 2:2
23 14:50 1 Saku Sporting – HJK Yellow 1:3
25 17:20 1 HJK Yellow – HyPS Blue 5:1
27 18:10 1 FC Honka Black – Laagri HK/AMJK 3:1
29 19:00 1 JK Tallinna Kalev 07 Valge – Saku Sporting 0:0

Group B

G W D L Dif Pts Plc
HyPS Black 5 2 0 3 14:17 6 4.
ee JK Tallinna Kalev 07 Sinine 5 0 1 4 3:22 1 6.
ee Tabasalu JK 5 3 0 2 8:9 9 3.
HJK Orange 5 4 1 0 23:4 13 1.
FC Honka Yellow 5 1 1 3 14:14 4 5.
ee Pärnu JK 5 3 1 1 14:11 10 2.

06.10.2017

Nr Time Pitch Teams Score
2 13:00 2 HyPS Black – JK Tallinna Kalev 07 Sinine 7:0
4 13:50 2 Tabasalu JK – Pärnu JK 0:1
6 16:20 2 HJK Orange – FC Honka Yellow 3:0
8 18:00 2 Tabasalu JK – HJK Orange 1:4
10 18:50 2 Pärnu JK – HyPS Black 2:4
11 19:40 2 FC Honka Yellow – JK Tallinna Kalev 07 Sinine 1:1

07.10.2017

Nr Time Pitch Teams Score
14 09:00 2 HyPS Black – FC Honka Yellow 2:9
16 09:50 2 HJK Orange – Pärnu JK 3:3
18 10:40 2 JK Tallinna Kalev 07 Sinine – Tabasalu JK 0:1
20 13:10 2 Tabasalu JK – HyPS Black 2:1
22 14:00 2 FC Honka Yellow – Pärnu JK 1:4
24 14:50 2 JK Tallinna Kalev 07 Sinine – HJK Orange 0:9
26 17:20 2 HJK Orange – HyPS Black 4:0
28 18:10 2 FC Honka Yellow – Tabasalu JK 3:4
30 19:00 2 Pärnu JK – JK Tallinna Kalev 07 Sinine 4:2

Place matches

08.10.2017

Nr Time Pitch Teams Score
31 09:00 1 HyPS Blue- JK Kalev 07 Sinine(11.-12. place) 0:2
32 09:00 2 JK Kalev 07 Valge – FC Honka Yellow (9.-10. place) 1:4
33 10:40 1 FC Honka Black – HyPS Black (7.-8. place) 2:4
34 10:40 2 Laagri HK/AMJK – Tabasalu JK (5.-6. place) 1:0
35 12:30 1 Saku Sporting – Pärnu JK (3.-4. place) 1:6
36 12:30 2 HJK Yellow – HJK Orange(FINAL) 4:1

07

Boys 2007

2×20 min

Schedule / results

29.09.2017

Nr Time Pitch Teams Score
1 14:30 1 Saku Sporting – JK Tallinna Kalev Sinine 0:2
2 15:20 1 JK Tallinna Kalev Valge – JK Kratid 2:0
3 16:10 1 HJK Töölö Blue – HJK Töölö White 1:3
4 17:00 1 JK Tallinna Kalev Sinine – Rakvere JK Tarvas 0:5
5 17:50 1 HJK Töölö White – JK Tallinna Kalev Valge 2:0
6 18:40 1 Rakvere JK Tarvas – HJK Töölö Blue 1:0
7 19:30 1 JK Kratid – Saku Sporting 1:1

30.09.2017

Nr Time Pitch Teams Score
8 10:00 1 HJK Töölö Blue – JK Tallinna Kalev Sinine 1:1
9 10:50 1 HJK Töölö White – JK Kratid 2:0
10 11:40 1 JK Tallinna Kalev Valge – Saku Sporting 1:3
11 12:30 1 Rakvere JK Tarvas – JK Kratid 0:1
12 13:20 1 JK Tallinna Kalev Sinine – JK Tallinna Kalev Valge 2:6
13 14:10 1 HJK Töölö Blue – Saku Sporting 0:0
14 15:00 1 HJK Töölö White – Rakvere JK Tarvas 0:0
15 15:50 1 JK Kratid – HJK Töölö Blue 0:2
16 16:40 1 Saku Sporting – HJK Töölö White 0:4
17 17:30 1 Rakvere JK Tarvas – JK Tallinna Kalev Valge 0:0

01.10.2017

Nr Time Pitch Teams Score
18 10:00 1 JK Tallinna Kalev Sinine – JK Kratid 1:1
19 10:50 1 HJK Töölö Blue – JK Tallinna Kalev Valge 0:6
20 11:40 1 HJK Töölö White – JK Tallinna Kalev Sinine 5:0
21 12:30 1 Rakvere JK Tarvas – Saku Sporting 1:0

Standings

G W D L Dif Pts Plc
ee Saku Sporting 6 1 2 3 4:9 5 7.
ee JK Tallinna Kalev Valge 6 3 1 2 15:7 10 3.
HJK Töölö Blue 6 1 2 3 4:11 5 5.
HJK Töölö White 6 5 1 0 16:1 16 1.
ee JK Kratid 6 1 2 3 3:8 5 6.
ee JK Tallinna Kalev Sinine 6 1 2 3 6:18 5 4.
ee Rakvere JK Tarvas 6 3 2 1 6:1 11 2.

08

Boys 2008

2×20 min

Group A

G W D L Dif Pts Plc
ee Saku Sporting I 5 3 0 2 35:15 9 3.
ee Rae Spordikool/Kalev I 5 0 0 5 2:57 0 6.
MasKi Sininen 5 2 0 3 16:23 6 4.
MasKi Sinivalkoinen 5 1 0 4 10:33 3 5.
ee Pärnu JK 5 5 0 0 39:1 15 1.
ee JK Tallinna Kalev 5 4 0 1 31:7 12 2.

29.09.2017

Nr Time Pitch Teams Score
1 15:00 2 Saku Sporting I – Rae Spordikool/Kalev I 16:0
3 15:50 2 MasKi Sininen – JK Tallinna Kalev 0:7
5 16:40 2 MasKi Sinivalkoinen – Pärnu JK 0:8
7 17:30 2 JK Tallinna Kalev – Saku Sporting I 4:2
9 18:20 2 Rae Spordikool/Kalev I – Pärnu JK 0:15
11 19:10 2 MasKi Sininen – Maski Sinivalkoinen 5:0

30.09.2017

Nr Time Pitch Teams Score
13 10:00 2 JK Tallinna Kalev – MasKi Sinivalkoinen 7:1
15 10:50 2 Rae Spordikool/Kalev I – MasKi Sininen 0:6
17 11:40 2 Saku Sporting I – Pärnu JK 1:5
19 14:00 2 MasKi Sinivalkoinen – Saku Sporting I 2:11
21 14:50 2 Pärnu JK – MasKi Sininen 7:0
23 15:40 2 JK Tallinna Kalev – Rae Spordikool/Kalev I 13:0
25 16:30 2 Saku Sporting I – MasKi Sininen 9:5
27 17:20 2 Pärnu JK – JK Tallinna Kalev 4:0
29 18:10 2 MasKi Sinivalkoinen – Rae Spordikool/Kalev I 7:2

Group B

G W D L Dif Pts Plc
MasKi Valkoinen 5 1 0 4 12:41 3 5.
ee Nõmme Kalju FC 5 5 0 0 60:5 15 1.
ee Rae Spordikool/Kalev II 5 2 1 2 26:24 7 4.
ee Saku Sporting II 5 3 1 1 38:11 10 2.
ee FC Viru Star 5 3 0 2 30:18 9 3.
HJK Töölö Yellow 5 0 0 5 5:62 0 6.

29.09.2017

Nr Time Pitch Teams Score
2 15:00 3 MasKI Valkoinen – Nõmme Kalju FC 0:12
4 15:50 3 Rae Spordikool/Kalev II – HJK Töölö Yellow 12:3
6 16:40 3 Saku Sporting II – FC Viru Star 7:3
8 17:30 3 HJK Töölö Yellow – MasKi Valkoinen 1:7
10 18:20 3 Nõmme Kalju FC – FC Viru Star 14:3
12 19:10 3 Rae Spordikool/Kalev II – Saku Sporting II 2:2

30.09.2017

Nr Time Pitch Teams Score
14 10:00 3 HJK Töölö Yellow – Saku Sporting II 0:14
16 10:50 3 MasKi Valkoinen – FC Viru Star 4:5
18 11:40 3 Nõmme Kalju FC – Rae Spordikool/Kalev II 12:0
20 14:00 3 Saku Sporting II – MasKi Valkoinen 13:0
22 14:50 3 FC Viru Star – Rae Spordikool/Kalev II 6:2
24 15:40 3 HJK Töölö Yellow – Nõmme Kalju FC 0:16
26 16:30 3 Rae Spordikool/Kalev II – MasKi Valkoinen 10:1
28 17:20 3 FC Viru Star – HJK Töölö Yellow 13:1
30 18:10 3 Nõmme Kalju FC – Saku Sporting II 6:2

Place matches

01.10.2017

Nr Time Pitch Teams Score
31 10:00 2 Rae SK./Kalev I- HJK Töölo Yellow (11.-12. place) 0:8
32 10:00 3 Maski Sinivalkoinen – Maski Valkoinen (9.-10. place) 0:6
33 10:50 2 Maski Sinine – Rae Sk/Kalev II(7.-8. place) 2:7
34 10:50 3 Saku Sporting I – FC Viru Star(5.-6. place) 4:8
35 11:40 2 JK Tallinna Kalev – Saku Sporting II (3.-4. place) 1:3
36 11:40 3 Pärnu JK – Nõmme Kalju FC (FINAL) 0:3

09

Boys 2009

2×12 min

24.09.2017

Nr Time Pitch Teams
1 10:00 1 JK Kratid – PJK
2 10:00 2 Pärnu Vaprus Must – FC Flora Valge
3 10:00 3 Saku Sporting II – Kohila JK Püsivus
4 10:00 4 Saku Sporting`11 – Pärnu Vaprus Roheline
5 10:30 1 JK Tallinna Kalev Sinine – FC Ararat I
6 10:30 2 Saku Sporting I – Pärnu Vaprus Kollane
7 10:30 3 JK Tallinna Kalev Valge – Pärnu JK Poseidon II
8 10:30 4 Saue JK – FC Flora Roheline
9 11:00 1 PJK – Pärnu JK Poseidon I
10 11:00 2 FC Flora Valge – FC Ararat II
11 11:00 3 Kohila JK Püsivus – Pärnu Vaprus Sinine
12 11:00 4 Pärnu Vaprus Roheline – JK Augur
13 11:30 1 FC Ararat I – JK Kratid
14 11:30 2 Pärnu Vaprus Kollane – Pärnu Vaprus Must
15 11:30 3 Pärnu JK Poseidon II – Saku Sporting II
16 11:30 4 FC Flora Roheline – Saku Sporting `11
17 12:00 1 Pärnu JK Poseidon I – FC Ararat I
18 12:00 2 FC Ararat II – Pärnu Vaprus Kollane
19 12:00 3 Pärnu Vaprus Sinine – Pärnu JK Poseidon II
20 12:00 4 JK Augur – FC Flora Roheline
21 12:30 1 JK Kratid – JK Tallinna Kalev Sinine
22 12:30 2 Pärnu Vaprus Must – Saku Sporting I
23 12:30 3 Saku Sporting II – JK Tallinna Kalev Valge
24 12:30 4 Saku Sporting `11 – Saue JK
25 13:00 1 FC Ararat I – PJK
26 13:00 2 Pärnu Vaprus Kollane – FC Flora Valge
27 13:00 3 Pärnu JK Poseidon II – Kohila JK Püsivus
28 13:00 4 FC Flora Roheline – Pärnu Vaprus Roheline
29 13:30 1 JK Tallinna Kalev Sinine – Pärnu JK Poseidon I
30 13:30 2 Saku Sporting I – FC Ararat II
31 13:30 3 JK Tallinna Kalev – Pärnu Vaprus Sinine
32 13:30 4 Saue JK – JK Augur
33 14:00 1 PJK – JK Tallinna Kalev Sinine
34 14:00 2 FC Flora Valge – Saku Sporting I
35 14:00 3 Kohila JK Püsivus – JK Tallinna Kalev Valge
36 14:00 4 Pärnu Vaprus Roheline – Saue JK
37 14:30 1 Pärnu JK Poseidon – JK Kratid
38 14:30 2 FC Ararat II – Pärnu Vaprus Must
39 14:30 3 Pärnu Vaprus – Saku Sporting II
40 14:30 4 JK Augur – Saku Sporting’11

10

Boys 2010

2×12 min

24.09.2017

Nr Time Pitch Teams
1 10:00 1 JK Kratid – PJK
2 10:00 2 Pärnu Vaprus Must – FC Flora Valge
3 10:00 3 Saku Sporting II – Kohila JK Püsivus
4 10:00 4 Saku Sporting`11 – Pärnu Vaprus Roheline
5 10:30 1 JK Tallinna Kalev Sinine – FC Ararat I
6 10:30 2 Saku Sporting I – Pärnu Vaprus Kollane
7 10:30 3 JK Tallinna Kalev Valge – Pärnu JK Poseidon II
8 10:30 4 Saue JK – FC Flora Roheline
9 11:00 1 PJK – Pärnu JK Poseidon I
10 11:00 2 FC Flora Valge – FC Ararat II
11 11:00 3 Kohila JK Püsivus – Pärnu Vaprus Sinine
12 11:00 4 Pärnu Vaprus Roheline – JK Augur
13 11:30 1 FC Ararat I – JK Kratid
14 11:30 2 Pärnu Vaprus Kollane – Pärnu Vaprus Must
15 11:30 3 Pärnu JK Poseidon II – Saku Sporting II
16 11:30 4 FC Flora Roheline – Saku Sporting `11
17 12:00 1 Pärnu JK Poseidon I – FC Ararat I
18 12:00 2 FC Ararat II – Pärnu Vaprus Kollane
19 12:00 3 Pärnu Vaprus Sinine – Pärnu JK Poseidon II
20 12:00 4 JK Augur – FC Flora Roheline
21 12:30 1 JK Kratid – JK Tallinna Kalev Sinine
22 12:30 2 Pärnu Vaprus Must – Saku Sporting I
23 12:30 3 Saku Sporting II – JK Tallinna Kalev Valge
24 12:30 4 Saku Sporting `11 – Saue JK
25 13:00 1 FC Ararat I – PJK
26 13:00 2 Pärnu Vaprus Kollane – FC Flora Valge
27 13:00 3 Pärnu JK Poseidon II – Kohila JK Püsivus
28 13:00 4 FC Flora Roheline – Pärnu Vaprus Roheline
29 13:30 1 JK Tallinna Kalev Sinine – Pärnu JK Poseidon I
30 13:30 2 Saku Sporting I – FC Ararat II
31 13:30 3 JK Tallinna Kalev – Pärnu Vaprus Sinine
32 13:30 4 Saue JK – JK Augur
33 14:00 1 PJK – JK Tallinna Kalev Sinine
34 14:00 2 FC Flora Valge – Saku Sporting I
35 14:00 3 Kohila JK Püsivus – JK Tallinna Kalev Valge
36 14:00 4 Pärnu Vaprus Roheline – Saue JK
37 14:30 1 Pärnu JK Poseidon – JK Kratid
38 14:30 2 FC Ararat II – Pärnu Vaprus Must
39 14:30 3 Pärnu Vaprus – Saku Sporting II
40 14:30 4 JK Augur – Saku Sporting`11

G05/06

Girls 2005/2006

2×20 min

Group A

G W D L Dif Pts Plc
ee Saku Sporting 3 3 1:13 0 IV
ee JK Tammeka 3 1 2 4:11 3 III
ee FC Lasnamäe Ajax 3 2 1 7:9 6 II
ee MRJK 3 3 21:0 9 I

13.10.2017

Nr Time Pitch Teams Score
1 14:00 1 Saku Sporting – JK Tammeka 1:3
3 15:40 1 JK Tammeka – FC Lasnamäe Ajax 1:5
5 17:20 1 MRJK – FC Lasnamäe Ajax 8:0
7 19:00 1 Saku Sporting – MRJK 0:8

14.10.2017

Nr Time Pitch Teams Score
9 10:00 1 MRJK – JK Tammeka 5:0
11 10:50 1 FC Lasnamäe Ajax – Saku Sporting 2:0

Group B

G W D L Dif Pts Plc
ee LNSK Krestsatik 3 1 2 9:7 3 III
SIPS 3 3 10:2 9 I
ee FC Flora 3 3 2:15 0 IV
ee SK Põltsamaa Motiiv 3 2 1 6:4 6 II

13.10.2017

Nr Time Pitch Teams Score
2 14:00 2 LNSK Krestsatik – SIPS 2:3
4 15:40 2 FC Flora – LNSK Krestsatik 2:6
6 17:20 2 SK Põltsamaa Motiiv – SIPS 0:3
8 19:00 2 FC Flora – SK Põltsamaa Motiiv 0:4

14.10.2017

Nr Time Pitch Teams Score
10 10:00 1 SK Põltsamaa Motiiv – LNSK Krestsatik 2:1
12 10:50 1 SIPS – FC Flora 5:0

Place matches

14.10.2017

Nr Time Pitch Teams Score
13 14:00 1 MRJK – FC Flora 5:1
14 14:00 2 SK Põltsamaa Motiiv- JK Tammeka 6:0
15 14:50 1 SIPS – Saku Sporting 6:0
16 14:50 2 FC Lasnamäe Ajax – LNSK Krestšatik 3:0
17 17:30 1 FC Flora – JK Tammeka 2:0
18 17:30 2 Saku Sporting – LNSK Krestsatik 1:2
19 18:20 1 MRJK – SK Põltsamaa Motiiv 3:1
20 18:20 2 SIPS – FC Lasnamäe Ajax 2:0

15.10.2017

Nr Time Pitch Teams Score
21 10:00 1 JK Tammeka – Saku Sporting (7.-8. place) 4:0
22 10:00 2 FC Flora -LNSK Krestšatik (5.-6.place) 0:3
23 11:40 1 SK Põltsamaa Motiiv – FC Lasnamäe Ajax (3.-4. place) 5:0
24 11:40 2 MRJK – SIPS (FINAL) 3:1

G 07/08

Girls 2007/2008

2×20 min

Standings

G W D L Dif Pts Plc
ee Saku Sporting 4 1 3 1:26 3 IV
ee Kohila JK Püsivus 4 2 2 10:15 6 III
Pohjois-Espoon Ponsi 4 3 1 22:4 9 II
ee AFA Olaine 4 4 38:0 12 I
ee FC Lasnamäe Ajax 4 4 0:27 0 V

Schedule

13.10.2017

Nr Time Pitch Teams Score
1 14:50 1 Saku Sporting – Kohila JK Püsivus 0:4
2 14:50 2 AFA Olaine – FC Lasnamäe Ajax 13:0
3 16:30 1 Kohila JK Püsivus – FC Lasnamäe Ajax 6:0
4 16:30 2 Pohjois-Espoon Ponsi – AFA Olaine 0:4
5 18:10 1 Saku Sporting – Pohjois-Espoon Ponsi 0:12

14.10.2017

Nr Time Pitch Teams Score
6 11:40 1 Pohjois-Espoon Ponsi – Kohila JK Püsivus 0:4
7 11:40 2 AFA Olaine – Saku Sporting 10:0
8 15:40 1 FC Lasnamäe Ajax – Pohjois-Espoon Ponsi 0:6
9 15:40 2 Kohila JK Püsivus – AFA Olaine 0:11
10 16:40 1 Saku Sporting – FC Lasnamäe Ajax 1:0

15.10.2017

Nr Time Pitch Teams Score
11 10:50 1 Kohila JK Püsivus – Saku Sporting (3.-4. place) 3:0
12 10:50 2 AFA Olaine – Pohjois-Espoon Ponsi (FINAL) 1:0
Scroll Up